Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive

Subiektywne poglądy autora czyli BLOG

Podłączenia energetyczne

Zapewne każdy słyszał o pojęciu „podłączeń energetycznych”. Nie wiem jednak, czy zdajemy sobie sprawę ze skali tego problemu energetycznego. W niektórych metodach oczyszczania mówi się wyłącznie o podłączeniach między czakrami. I mimo, że te podłączenia do czakr głównych (1-7) są bardzo ważne i silne w swoich skutkach, to jednak mechanizm podłączeń wykracza poza obszar czakr. Mogą bowiem one wystąpić w formie podłączeń do dodatkowych czakr, meridianów, gruczołów i narządów lub po prostu dochodzić do innych obszarów naszego ciała fizycznego i obszaru aury. Dzisiaj skupimy się na podłączeniach między podstawowymi czakrami, co uważam za jeden z najbardziej toksycznych i destrukcyjnych mechanizmów wymiany energetycznej między ludźmi.

Podłączenia między 2 osobami mogą mieć charakter dwustronny lub jednostronny. Dwustronny na ogół pokazuje, że mamy do czynienia z sytuacją karmiczną. Jakieś niezbalansowane energie z poprzednich wcieleń między tymi osobami prowadzą do takiego dwustronnego połączenia (inicjatywa podłączenia wypływy od 2 osób). Podłączenia jednostronne mogą mieć różne przyczyny. Typowe podłączenia wampiryczne mają taki charakter. Osoby z silnymi zapisami ofiary też dążą do podłączania się do innych ludzi. Z drugiej strony, osoby do których inni się podłączają, gdzieś na poziomie podświadomości wyrażają na to zgodę. Nic nie odbywa się z pominięciem wolnej woli. Każda forma podłączenia po każdej stronie ma swoje przyczyny i tylko oczyszczenie przyczyn daje trwały efekt w postaci usunięcia podłączenia. Często opisywane w literaturze zabiegi przecinania podłączeń/sznurów daję efekt co najwyższej krótkotrwały. Najczęściej żaden.

Podłączenia między dwoma osobami skutkują dwoma podstawowymi problemami:

 1. Powodują, że osoby przenoszą wzorce z przeszłości (w czasie kiedy powstały te podłączenia) do teraźniejszości i cały czas na poziomie myśli, emocji a nawet zachowań, zaczynają wracać do „tamtych czasów, tamtych osób, tamtych relacji”
 2. Sprawiają, że dwie osoby połączone ze sobą, są wystawione na jednostronny lub dwustronny przepływ energii od współtowarzysza podłączenia. Możemy wtedy odbierać myśli i emocje drugiej. Ale możemy też dostawać wiele negatywnych emocji, zapisów a nawet bytów od takiej osoby. Jeżeli osoba podłączona będzie miała duże braki energetyczne, to takie podłączenie będzie skutkowało zabieraniem nam energii życiowej czyli wampiryzmem energetycznym.

Kilka przykładów, kiedy możemy podejrzewać, że mamy podłączenia z innymi osobami?

 1. Cały czas jestem przyciągany do tych samych ludzi o podobnych charakterach i sposobie zachowania, mimo, że wiem, że nie służy to mojemu dobru
 2. Czuję się kompletnie zablokowany, mimo, że z drugiej strony mam silną potrzebę przełamania tego stanu
 3. Cały czas tworzę negatywne dla mnie relacje rodzinne, biznesowe i inne
 4. Wchodzę w jakieś grupy towarzyskie, które nie służą memu dobru, ale nie mogę z nich się potem wydostać
 5. Tracę mnóstwo energii w otoczeniu danej osoby
 6. Po kontakcie z jakąś osobą, czuję się bardzo źle emocjonalnie i dopada mnie wiele negatywnych myśli
 7. Czuję, że ktoś ma nade mną kontrolę
 8. Bardzo dużo nad sobą pracuję i nie mam to żadnego pozytywnego efektu
 9. Często wracam myślami do „starych dobrych czasów” i starych znajomości. Mogą się one nawet pojawiać w snach

Jeżeli znany te sytuacje, jeżeli ktoś z naszych bliskich tak się zachowuje, to możemy być prawie pewni, że istnieją tutaj podłączenia.

Pamiętajmy, że myśli i emocje, które mamy w sobie tworzą naszą rzeczywistość. Jeżeli mamy podłączenia z innymi osobami, to energie tych osób (oraz innych osób, które z kolei mają z nimi podłączenia) bezpośrednio wpływają do naszego systemu. Zatem, nasze życie definiowane jest przez mieszankę własnych i obcych energii. Niejednokrotnie widziałem przypadki, że osoba po podłączeniu z alkoholikiem zaczęła sama pić. Wiele razy oczyszczałem przypadki w których bardzo dobrze prosperujący biznes zaczął nagle się walić, kiedy właściciel miał podłączenie z osobą z wieloma energiami i traumami bankructwa i problemów finansowych. Wiele kobiet nie mogło ułożyć sobie życia z nowym partnerem, bo cały czas (mimo fizycznego rozstania) pozostały podłączenia z byłym mężem/partnerem.

To naprawdę bardzo częste zjawisko i nie wolno go lekceważyć. Często szukamy przyczyn naszych ciągłych niepowodzeń np. w klątwach, a okazuje się, że rozwiązaniem jest oczyszczenie podłączeń.

Wampiryzm energetyczny

To chyba jedno z najbardziej niewłaściwie rozumianych pojęć. Najczęściej, w potocznym rozumieniu oznacza ono wrogie podłączanie się do drugiej osoby w celu zabierania jej energii życiowej. Rzeczywiście, czasami może to tak wyglądać, ale pojęcie to należy rozumieć znacznie szerzej i chyba bez dopisanych mu negatywnych etykietek.

Kilka spraw wymaga chociaż krótkiego wyjaśnienia:

 1. Jest wiele rodzajów (mechanizmów), które można zamknąć w ramach potocznego wampiryzmu energetycznego. O nich w dalszej części tekstu.
 2. Każdy z nas może być zarówno „ofiarą” jak i „agresorem”. To zdumiewające, jak wiele osób uważa, że jest tylko i wyłącznie ofiarą i że to inni ludzie żerują i są wampirami. Czyżby znowu odzywała się świadomość „bycia ofiarą”? A bywa i tak, że komuś oddajemy energię, ale za to komuś innemu zabieramy. Porzućmy więc nasze EGO i zawsze starajmy się obiektywnie i neutralnie postrzegać daną sytuację.
 3. Mamy wolną wolę. Nikt i nic nie jest nam w stanie zrobić, kiedy na to nie zezwolimy. Żaden „wampir” zatem do nas się nie podłączy, jeżeli na jakimś poziomie świadomości lub podświadomości na to nie pozwolimy. Nasza wolna wola jest ponad takie zjawiska. Jeżeli więc czujemy, że są jakieś silne podłączenia określane mianem wampiryzmu, to problem w gruncie rzeczy nie jest w „agresorze”, ale w nas !!! Myśmy na to pozwolili (najczęściej podświadomie). To u nas muszą istnieć jakieś zapisy, jakieś programy i energie, które dają pozwolenie na takie podłączanie się. To, że nam ktoś zabiera energie albo wrzuca do systemu inne negatywne rzeczy, to nasz problem a nie tej osoby ! A często zachowujemy się wręcz odwrotnie. Na takiej osoby „wieszamy psy”, czasami wręcz przeklinamy. W każdym razie, w naszym podejściu do takiej osoby miłości za dużo nie ma.
 4. Zjawisko określane „wampiryzmem” jest w gruncie rzeczy typowym mechanizmem wymiany energetycznej. A skoro zachodzi wymiana energetyczna, w obu (lub większej liczbie) systemach muszą występować elementy (energie) łączące się na zasadzie rezonansu. W każdym przypadku, ważne będzie zatem znalezienie w swoim systemie tych rzeczy, które taki rezonans z innymi systemami powodują. Usunięcie (oczyszczenie) ich automatycznie kończy przejaskrawione zjawisko wampiryzmu energetycznego.

W Polsce terminem wampiryzmu określa się w zasadzie tylko typowe podłączenie mające na celu zabieranie energii, a może raczej oddawanie energii, bo jest to znacznie bliższe prawdy. Ale musimy sobie zdawać sprawę, że w literaturze światowej jest wiele innych typów zjawisk, które są zaliczane do wampiryzmu energetycznego. Aby dać pewien obraz sytuacji, poniżej przedstawiłem kilka przykładów:

 1. Ludzie absorbujący uwagę i czas innej osoby. Nie ma to typowego związku z podłączeniami (aczkolwiek często takie osoby są w różny sposób „związane” energetycznie) ale dość często zdarzają się takie sytuacje, kiedy ktoś nam ciągle „zawraca głowę” i cały czas nasz czas musi być poświęcany takiej osobie.
 2. Pasożyty informacyjne. Nazwa może niezbyt miła ale tak przyjęto się nazywać ludzi, którzy tylko od nas biorą nic nie dając w zamian. Biorą naszą wiedzę, doświadczenie, informacje nie dając w zamian kompletnie nic.
 3. „Narzekacze”. Czy znacie takie osoby, które ciągle narzekają i ciągle obwiniają innych, okoliczności, system itp. ? Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym ponieważ osoby , które są w takim stanie przez dłuższy czas, mają bardzo wiele toksycznych myślokształtów w swoim systemie i bardzo chętnie by się nimi „podzielili” z innymi. Tutaj też spotyka się przerzucanie czegoś w rodzaju przekleństw na inną osobę.
 4. „Emocjonalne śmietniki”. Niestety, spotyka się ludzi, którzy z powodu własnych zapisów zbierają od innych różne emocjonalne „śmieci”. W dość krótkim czasie ich własny system energetyczny nie jest w stanie przetransformować tego wszystkiego, co nazbierali. Zaczynają zachowywać się wręcz agresywnie, nie kontrolują swoich emocji. Do tego dochodzą problemy mentalne ponieważ negatywne emocje stanowią doskonałe paliwo dodające energii negatywnym myślokształtom, których też mają ponad miarę. I wtedy próbują wysypać ten swój śmietnik do na „podwórko kogoś innego”.
 5. Systemy entropiczne. To systemy energetyczne, które są zupełnie pozbawione własnej energii i aby przeżyć, szukają jej wokół. To po części mechanizm obronny organizmu, który za wszelką cenę szuka możliwości przeżycia. Ten typ dotyczy ludzi dotkniętych ciężkimi i długimi chorobami (np. nowotwory), których systemy energetyczne są bardzo wyczerpane. Kontaktując się z takimi osobami (np. odwiedzając ich w domach czy w szpitalach) można dość łatwo się do nich podłączyć i zacząć oddawać im swoją energię. Na ogół zjawisko jest bardzo gwałtowne bo ich systemy są skrajnie wyczerpane energetycznie. Oczywiście, to wcale nie oznacza, że nie trzeba takie osoby odwiedzać. Należy jednak pamiętać, że jeżeli w naszym systemie energetycznym (a nie osoby chorej !) są jakieś zapisy oddawania energii w takich sytuacjach, to możemy po wizycie w szpitalu poczuć się bardzo wyczerpani.
 6. Podłączenia do czakramów. To chyba najpopularniejsza forma podłączeń. Jeżeli dwie osoby są ze sobą podłączone na poziomie czakramów, to muszą istnieć jakieś zapisy między nimi, które doprowadziły do takiego rezultatu. Często są to układy karmiczne. Bywają zapisy ofiary, cierpienia, poświęcenia i mnóstwo innych. Zjawisko jest jednak znacznie szersze, ponieważ podobne podczepienia mogą być nie tylko ze strony osób wcielonych, ale także od innych form energetycznych. W końcu takie podczepienia mogą być skierowane nie tylko do typowych 7 czakramów, ale także do innych elementów naszego systemu energetycznego. Ale to już temat na zupełnie inną historię J.

Aura i pole elektromagnetyczne – dwa uzupełniające się pola

W literaturze ezoterycznej i w czasie zabiegów uzdrawiania i oczyszczania duchowego bardzo często pada słowo „aura”. Bywa tak, że czysta aura utożsamiana jest z całkowitą czystością duchową. Kiedy chcielibyśmy być precyzyjni, to wcale tak nie jest, ale bez wątpienia, aura jest pojęciem ważnym. Wystarczy wspomnieć, że ponad połowa zapytań kierowanych do mnie dotyczy właśnie sprawdzenia i oczyszczenia aury. Tymczasem, jest jeszcze jedno pole generowane przez człowieka, na które nie zwraca się specjalnie uwagi. Literatura to pomija, uważając pewnie za „mało duchowe”. Ale okazuje się, że to drugie pole może być kluczowe dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i szczęśliwego życia. To drugie pole nazywa się polem elektromagnetycznym.

Różnica pomiędzy polem aurycznym a polem elektromagnetycznym jest bardzo wyraźna. Aura jest polem wytwarzanym przede wszystkim przez czakry. Ale nie można się tutaj ograniczać do podstawowych 7 czakr ulokowanych na poziomie ciała fizycznego. To duże zawężenie, bo aura jest polem wytwarzanym także przez wyższe czakry i to tam coraz częściej dochodzi do poważnych kłopotów energetycznych. Ale dzisiaj nie będę poruszał tematu czakr 8+. Klasyczne podejście do tematu aury jest tak szeroko opisywany w literaturze, że teraz go zupełnie pominę. Osoby zainteresowane odsyłam do naprawdę bogatej literatury na ten temat.

Z kolei pole elektromagnetyczne jest wytwarzane przez nasze gruczoły i narządy. Zatem pole to jest wynikiem pracy naszego organizmu na poziomie fizycznym. Są narządy, które mają decydujący wpływ na wartość tego pola (można je zmierzyć np. radiestezyjnie). Podstawowe znaczenie mają serce i mózg. A zwłaszcza to pierwsze staje się organem decydującym o całościowym polu EMF (elektromagnetycznym) generowanym przez człowieka.

Pole EMF generowane przez nasze serca służy dwóm podstawowym celom:

 1. ochrony umysłu i ciała przed szkodliwymi, inwazyjnymi energiami (innych ludzi, środowiska itd.)
 2. Zapewnieniu znacznie większej mocy manifestowaniu naszych celów

Podobnie dzieje się na poziomie całej planet. Pola generowane przez jądro (i w mniejszym stopniu przez inne elementy) Ziemi tworzą ochronną powłokę wokół planety zwaną magnetosferą. Razem z ziemską atmosferą, pole to ochrania planetę przed bardzo szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Bez tej ochrony, całe życie na Ziemi zostałoby zniszczone.

 Taką samą rolę odgrywają pola elektromagnetyczne generowane przez gruczoły i narządy człowieka. Ochraniają ciało człowieka, tak jak atmosfera i magnetosfera ochraniają całą planetę. Zatem, kiedy nasze pole elektromagnetyczne nie jest w najlepszej kondycji, a zwłaszcza to generowane przez serce, ciało i umysł tracą ochronę przed różnymi szkodliwymi wpływami. Powoduje to, że stajemy się bardzo podatni na różne choroby, negatywne energie duchowe i energie środowiska, które w mniejszym lub większym stopniu zmniejszają poziom energii życiowej. Dodatkowo powodują różne stany bólowe, osłabiają zdrowie fizyczne, a nawet mają negatywny wpływ na pozostałe elementy życia wliczając w to relacje z innymi ludźmi i finanse. 

Utrzymywanie pola elektromagnetycznego w najwyższej formie jest zatem bardzo ważnym czynnikiem w zapewnieniu dobrego funkcjonowania ciała fizycznego, emocjonalnego i mentalnego.

Typowe zabiegi oczyszczania energetycznego na ogół nie koncentrują się na pracy nad polem elektromagnetycznym. Można mieć czystą aurę i bardzo niski poziom pola elektromagnetycznego (EMF). Są osoby, które mówią, że bardzo dbają o swoją aurę, że ją czyszczą, a cały czas czują się po prostu źle. Ciągłe stany zmęczenia czy wręcz wyczerpania, kiepski nastrój, brak manifestacji zakładanych celów itp.

Poniżej jest historia mojej znajomej, która od ponad 30 lat zajmuje się uzdrawianiem duchowym i oczyszczaniem energetycznym.

Po prawie dwóch latach doświadczania chronicznego zmęczenia i ciągłego bólu w różnych częściach mego ciała z jednoczesnymi kłopotami praktycznie we wszystkich aspektach mego życia, okazało się, że pierwotną przyczyną wszystkich tych rzeczy był bardzo niski poziom pola elektromagnetycznego. Do tej pory próbowałam różnych metod poprawy swego życia. Korzystałam z wielu terapii duchowych, ale nigdy nie pomyślałam o polu EMF. Poprawy nie było żadnej lub była bardzo krótkotrwała. Kiedy sprawdziłam wartość mego pola, okazało się, że wynosi tylko ok. 5% wartości optymalnej..
W ciągu kilku miesięcy, dzięki działaniom zmierzającym do podniesienia wartości mego pola elektromagnetycznego, moje życie uległo całkowitej zmianie. Przy okazji okazało się, że podwyższenie tego parametru znacząco wpłynęło na poziom manifestacji dobrobytu w moim życiu i moja firma, która była bliska bankructwa, odzyskała swoją płynność finansową.

 Poniższe oznaki mogą wskazywać na obniżoną wartość pola elektromagnetycznego:

•    Trudności w uzyskaniu zmian na lepsze mimo dużego nakładu pracy w tym kierunku

•    Brak pozytywnych „synchroniczności” w życiu

•    Brak entuzjazmu

•    Trudności w utrzymaniu pozytywnego nastawiania do pracy lub ogólnie - życia

•    Brak energii

•    Kłopoty ze snem

•    Śpimy wiele godzin, ale i tak budzimy się zmęczeni

•    Poczucie przytłoczenia

•    Łatwe wpadanie w uczucie złości

•    Chroniczna obawa i lęk o pieniądze, zdrowie itp.

•    Inne, trudne do zidentyfikowania lęki i obawy

•    Problemy ze zdrowiem i przeciągający się proces zdrowienia

•    Budzenie się z bólem w różnych miejscach ciała

•    Mało efektywny proces myślenia i podejmowania decyzji

•    Trudności z koncentracją

•    Problemy z oczami

•    Depresja

•    Uczucie wątpliwości w siebie, swoje poczucie wartości i sens całego życia

•    Niestabilne stany emocjonalne

•    Poczucie bezsilności i bezradności

•    Łatwość łapania różnych infekcji

•    Wzrost symptomów alergicznych

Nie ma jednej skutecznej strategii przywrócenia optymalnej wartości pola elektromagnetycznego. Trzeba tutaj rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie. Wiedza z zakresu uzdrawiania duchowego może być pomocna, ale na ogół niewystarczająca. Bardzo często potrzebna jest mieszanka różnych technik oczyszczania i technik podnoszenia specyficznych wibracji/ energii, które potem są  „wtłaczane” czy to w system energetyczny osoby, czy też inne miejsca.  Powody obniżonego poziomu pola EMF, mogą być nie tylko w systemie danej osoby, ale praktycznie zawsze trzeba szukać i pracować zarówno z elementami środowiska, jak i świadomości grupowej/zbiorowej.

Problemem nie jest podniesienie wartości pole EMF, ale jego utrzymanie. Praktyka pokazuje, że na ogół przebiega to falowo i czasami dopiero po kilku miesiącach następuje względna stabilizacja. Dlatego pracę nad swoim polem należy traktować, nie jak jeden zabieg, ale jako cały proces wymagający określonej strategii działania.

Coaching biznesowy czy duchowy?

Kiedy zajrzymy do poważnych szkoleń amerykańskich uczących tzw. coaching biznesowego, zauważymy, że coraz częściej są w tym elementy dotyczące de facto aspektu duchowego/energetycznego. To już nie są te same szkolenia, programy i usługi, które były wiele lat temu.

Dlaczego? Bo tam zauważony to, czego w Polsce ludzie tej profesji jeszcze nie widzą – ŻE JESTEŚMY RÓŻNI.

Najnowsze komentarze