Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive

Subiektywne poglądy autora czyli BLOG

Załóżmy, że chcemy coś zmienić w swoim życiu. Być może są jakieś cele, które sobie postawiliśmy i teraz chcemy dążyć do ich realizacji. Musimy zatem dokonać zmian w sobie. Pytanie, gdzie i jakich zmian? Bo nawet przyjmując uproszczone (aczkolwiek całkowicie) wystarczające założenie, że składamy się z 4 podstawnych składowych: ciała fizycznego, ciała emocjonalnego, ciała mentalnego i aspektu duchowego (duszy), to musimy wiedzieć, na jakim poziomie/poziomach mamy blokady w realizacji tegoż celu. Czasami zmiany muszą być dokonane na jednym poziomie, a czasami na więcej.

Pracując z Wyższym Ja, możemy bardzo się wspomóc w tym procesie. Jakiś czas temu jedna z klientek żaliła się, że wkłada bardzo dużo pracy energetycznej, aby poprawić swoją sytuację finansową. Powiedziała, że szukała wszelkich możliwych blokad, analizowała je i próbowała oczyszczać. Tak od prawie roku, a sytuacja finansowa stawała się coraz gorsza.

Przyjmując powyższe podział sprawdziliśmy, jak wyglądało zaangażowanie energetyczne tej kobiety na każdym z poziomów, którego celem była poprawa finansów do określonego poziomu (stabilny przychód miesięczny ZYX zł).

Zatem zaangażowanie wyglądało tak:

Moje zaangażowanie – manifestowanie celów

 

Teraz [%]
Poziom energetyczny (oczyszczanie) 50
Poziom mentalny (pomysły, plany itp.) 40
Poziom fizyczny (działania) 10

 

Poniżej zapytaliśmy WJ o optymalne zaangażowanie dla osiągnięcia tego celu.

Moje zaangażowanie – manifestowanie celów

 

Optymalne [%]
Poziom energetyczny (oczyszczanie) 30
Poziom mentalny (pomysły, plany itp.) 10
Poziom fizyczny (działania) 60

 

Różnica jest bardzo wyraźna. Pokazuje też pewien trend, którym podążają osoby związane z rozwojem duchowym. Bardzo dużo pracy jest wykonywanej na poziomie mentalnym (generowanie pomysłów, tworzenie wizji, analizowanie opcji) oraz duchowym (oczyszczanie blokad). Tymczasem może się okazać, że osiągnięcie zakładanym celów wymaga zaangażowania przede wszystkim na innych poziomach.

Warto też pójść odrobinę dalej i zapytać, w jakim stopniu działania podejmowane na każdym z poziomów są w harmonii z moim najwyższym dobrem i zakładanym celem. Bo cóż z tego, że ktoś wykonuje mnóstwo działań na poziomie fizycznym, skoro one są zupełnie oderwane od tego, kim ta osoba naprawdę jest i w jaki sposób dusza chce np. manifestować dobrobyt.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze