Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Download Freewww.bigtheme.net/joomla Joomla Templates Responsive

Subiektywne poglądy autora czyli BLOG

To chyba jedno z najbardziej niewłaściwie rozumianych pojęć. Najczęściej, w potocznym rozumieniu oznacza ono wrogie podłączanie się do drugiej osoby w celu zabierania jej energii życiowej. Rzeczywiście, czasami może to tak wyglądać, ale pojęcie to należy rozumieć znacznie szerzej i chyba bez dopisanych mu negatywnych etykietek.

Kilka spraw wymaga chociaż krótkiego wyjaśnienia:

  1. Jest wiele rodzajów (mechanizmów), które można zamknąć w ramach potocznego wampiryzmu energetycznego. O nich w dalszej części tekstu.
  2. Każdy z nas może być zarówno „ofiarą” jak i „agresorem”. To zdumiewające, jak wiele osób uważa, że jest tylko i wyłącznie ofiarą i że to inni ludzie żerują i są wampirami. Czyżby znowu odzywała się świadomość „bycia ofiarą”? A bywa i tak, że komuś oddajemy energię, ale za to komuś innemu zabieramy. Porzućmy więc nasze EGO i zawsze starajmy się obiektywnie i neutralnie postrzegać daną sytuację.
  3. Mamy wolną wolę. Nikt i nic nie jest nam w stanie zrobić, kiedy na to nie zezwolimy. Żaden „wampir” zatem do nas się nie podłączy, jeżeli na jakimś poziomie świadomości lub podświadomości na to nie pozwolimy. Nasza wolna wola jest ponad takie zjawiska. Jeżeli więc czujemy, że są jakieś silne podłączenia określane mianem wampiryzmu, to problem w gruncie rzeczy nie jest w „agresorze”, ale w nas !!! Myśmy na to pozwolili (najczęściej podświadomie). To u nas muszą istnieć jakieś zapisy, jakieś programy i energie, które dają pozwolenie na takie podłączanie się. To, że nam ktoś zabiera energie albo wrzuca do systemu inne negatywne rzeczy, to nasz problem a nie tej osoby ! A często zachowujemy się wręcz odwrotnie. Na takiej osoby „wieszamy psy”, czasami wręcz przeklinamy. W każdym razie, w naszym podejściu do takiej osoby miłości za dużo nie ma.
  4. Zjawisko określane „wampiryzmem” jest w gruncie rzeczy typowym mechanizmem wymiany energetycznej. A skoro zachodzi wymiana energetyczna, w obu (lub większej liczbie) systemach muszą występować elementy (energie) łączące się na zasadzie rezonansu. W każdym przypadku, ważne będzie zatem znalezienie w swoim systemie tych rzeczy, które taki rezonans z innymi systemami powodują. Usunięcie (oczyszczenie) ich automatycznie kończy przejaskrawione zjawisko wampiryzmu energetycznego.

W Polsce terminem wampiryzmu określa się w zasadzie tylko typowe podłączenie mające na celu zabieranie energii, a może raczej oddawanie energii, bo jest to znacznie bliższe prawdy. Ale musimy sobie zdawać sprawę, że w literaturze światowej jest wiele innych typów zjawisk, które są zaliczane do wampiryzmu energetycznego. Aby dać pewien obraz sytuacji, poniżej przedstawiłem kilka przykładów:

  1. Ludzie absorbujący uwagę i czas innej osoby. Nie ma to typowego związku z podłączeniami (aczkolwiek często takie osoby są w różny sposób „związane” energetycznie) ale dość często zdarzają się takie sytuacje, kiedy ktoś nam ciągle „zawraca głowę” i cały czas nasz czas musi być poświęcany takiej osobie.
  2. Pasożyty informacyjne. Nazwa może niezbyt miła ale tak przyjęto się nazywać ludzi, którzy tylko od nas biorą nic nie dając w zamian. Biorą naszą wiedzę, doświadczenie, informacje nie dając w zamian kompletnie nic.
  3. „Narzekacze”. Czy znacie takie osoby, które ciągle narzekają i ciągle obwiniają innych, okoliczności, system itp. ? Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym ponieważ osoby , które są w takim stanie przez dłuższy czas, mają bardzo wiele toksycznych myślokształtów w swoim systemie i bardzo chętnie by się nimi „podzielili” z innymi. Tutaj też spotyka się przerzucanie czegoś w rodzaju przekleństw na inną osobę.
  4. „Emocjonalne śmietniki”. Niestety, spotyka się ludzi, którzy z powodu własnych zapisów zbierają od innych różne emocjonalne „śmieci”. W dość krótkim czasie ich własny system energetyczny nie jest w stanie przetransformować tego wszystkiego, co nazbierali. Zaczynają zachowywać się wręcz agresywnie, nie kontrolują swoich emocji. Do tego dochodzą problemy mentalne ponieważ negatywne emocje stanowią doskonałe paliwo dodające energii negatywnym myślokształtom, których też mają ponad miarę. I wtedy próbują wysypać ten swój śmietnik do na „podwórko kogoś innego”.
  5. Systemy entropiczne. To systemy energetyczne, które są zupełnie pozbawione własnej energii i aby przeżyć, szukają jej wokół. To po części mechanizm obronny organizmu, który za wszelką cenę szuka możliwości przeżycia. Ten typ dotyczy ludzi dotkniętych ciężkimi i długimi chorobami (np. nowotwory), których systemy energetyczne są bardzo wyczerpane. Kontaktując się z takimi osobami (np. odwiedzając ich w domach czy w szpitalach) można dość łatwo się do nich podłączyć i zacząć oddawać im swoją energię. Na ogół zjawisko jest bardzo gwałtowne bo ich systemy są skrajnie wyczerpane energetycznie. Oczywiście, to wcale nie oznacza, że nie trzeba takie osoby odwiedzać. Należy jednak pamiętać, że jeżeli w naszym systemie energetycznym (a nie osoby chorej !) są jakieś zapisy oddawania energii w takich sytuacjach, to możemy po wizycie w szpitalu poczuć się bardzo wyczerpani.
  6. Podłączenia do czakramów. To chyba najpopularniejsza forma podłączeń. Jeżeli dwie osoby są ze sobą podłączone na poziomie czakramów, to muszą istnieć jakieś zapisy między nimi, które doprowadziły do takiego rezultatu. Często są to układy karmiczne. Bywają zapisy ofiary, cierpienia, poświęcenia i mnóstwo innych. Zjawisko jest jednak znacznie szersze, ponieważ podobne podczepienia mogą być nie tylko ze strony osób wcielonych, ale także od innych form energetycznych. W końcu takie podczepienia mogą być skierowane nie tylko do typowych 7 czakramów, ale także do innych elementów naszego systemu energetycznego. Ale to już temat na zupełnie inną historię J.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze